Нема промени за Македонија на ФИФА ранг листата

by
0 минути читање

По триумфот над Лихтенштајн и поразот од Германија, нема промени за Македонија на најновата ФИФА ранг листа, останавме на 74. место.

Од нашите противници во квалификациската група, најдобра е Германија на 12. место, Романија е 41., Исланд 62., под нас се Ерменија која е 89. и Лихтенштајн на 190. позиција.

На првото место останува Белгија, а во топ десет се уште и селекциите на Бразил, Франција, Италија, Англија, Аргентина, Шпанија, Португалија, Мексико и Данска.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани