Нема љубов, Де Брајне го турна Артета и му впери прст во лице (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Арсенал вечерва го пречека Манчестер Сити во меч кој може многу да значи во трката за титулата, „граѓаните“ славеа со 1-3 и поради подобра гол разлика, ги симнаа „топчиите“ од врвот на табелата.

За тоа колку беше важен натпреварот говори и инцидентот кој се случи на стартот од второто полувреме, кога Артета не му дозволи на Де Брајне брзо да изведе еден аут.

Фудбалерот од Белгија го турна тренерот на Арсенал и му впери прст во лице, во моментов нема љубов помеѓу двајцата и покрај тоа што соработуваа со години.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани