Навивачите на Бешикташ фрлија илијадници играчки на теренот за децата од регионот каде што беше земјотресот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Веројатно и немаше навивач на стадионот кој со себе не носеше некоја играчка и истата не ја фрли на теренот. Овој гест на навивачите ја покажа големата хуманост на Турците кои се обединија откако државата ја погоди страшен земјотрес.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани