Наташа Андонова стави потпис на нов договор со Леванте (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Леванте и Андонова се договорија за продолжување на соработката која трае од 2019 година. Македонската фудбалерка потпиша до 2024 година.

„Многу сум среќна што го продолжувам договорот на уште две години, со претходните три тоа ќе бидат пет, што значи дека тука со ветеранка. Му благодарам на клубот што верува во мене, сакам да помогнам колку што можам повеќе, да давам голови и асистенции, да играм колку што е можно повеќе, но за тоа одлучува ренерот. Сакам да го однесам Леванте на највисоко ниво, да играме во Лигата на шампионите“, вели Андонова.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани