Наполи му нуди три пати поголема плата на Кварацхелија за да се заштити од интересот на Реал, Сити и Ливерпул

by
1 минути читање

Хвича Кварацхелија минатото лето се пресели во Наполи од Динамо Батуми во зделка вредна околу 10 милиони евра и за кратко време се наметна како клучен играч во составот на Спалети.

Со своите добри партии, фудбалерот од Грузија го привлече вниманието на неколку клубови како Реал Мадрид, Манчестер Сити и Ливерпул.

Наполи не сака да остане без Хвича Кварацхелија па му нуди три пати поголема плата за да го обврзе до 2028 година.

Офанзивниот фудбалер во моментов заработува околу 1,1 милион евра по сезона а доколку стави потпис на нов договор, ќе има плата од 3 милиони евра, плус бонуси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани