На Винисиус славата му удри во глава, Бразилецот кон судијата: Е*и се, кучкин сине!

by
1 минути читање

Винисиус Жуниор
во последно време е цел на противничките играчи и навивачи, кои не бираат
средства да го испровоцираат, некогаш дури и со неспортски, односно расистички
навреди.

Но и Бразилецот
не го контролира својот темперамент и вечерва имаше нов испад на натпреварот
против Осасуна.

Во 33. минута од
мечот, Винисиус сметаше дека бил фаулирен, додека пак Мунуера Монтеро досуди
аут за домаќините.

Напаѓачот не се
сложи со одлуката па почна да вика: „Е*и се, кучкин сине!“.

Зборовите беа
повторени во неколку наврати но Монтеро или не го слушна Бразилецот или пак не
сакаше да го санкционира, па не му покажа никаков картон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани