Мурињо: Во декември можев да заминам, но Рома е мојот живот иако секој ден е борба!

by
1 минути читање

Мурињо после Мундијалот во Катар прво се поврзуваше со селекторската позиција на Португалија, а потоа и на Бразил, а во меѓувреме се појавија и информации дека САД исто така се заинтересирани, но на крајот „специјалниот“ остана во Рома со која во мај лани освои европски трофеј – Конференциската лига.

Јас можев во декември да ја напуштам Рома, ама не го направив тоа. Ова е мојот живот, а секој ден е – борба! Понекогаш се чини дека се мачиме, но при врвот на табелата сме со останатите екипи, кои исто така се силни и има што да покажат“, рече Мурињо.

Рома во моментов е на третото место на табелата и води голема битка за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани