Му помина лутината на Мурињо, Карсдорп се враќа во тимот на Рома, ќе биде пријавен и за ЛЕ

by
1 минути читање

Се чинеше дека Холанѓанецот никогаш веќе нема да заигра за Рома, но работите се променија. Тој не беше продаден во јануари и сега повторно му е на располагање на Мурињо.

Според „Скај Спорт“, тој ќе биде вклучен и во составот на Рома за продолжението од Лига Европа.

Се очекува да биде повикан за мечот во сабота против Емполи, ќе биде на клупата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани