Миовски: Имам договор со Абердин, но во фудбалот никогаш не знаете што е следно

by
1 минути читање

Одличните игри на Миовски се препорака за поголемите клубови да го ангажираат Македонецот. Интерес за него има, а голема е веројатноста дека ќе замине на лето.

„Имам уште две години од договорот со Абердин, но во светот на фудбалот никогаш не знаете што ќе се случи следно. Го сакам клубот и тоа им е јасно на сите, ме прифатија со раширени раце во Шкотска и засекогаш ќе им бидам благодарен. Ова ми е најдобрата сезона во кариерата, ако гледаме индивидуално, но сакам да му помогнам на тимот да има подобри резултати“, кажа Миовски.

Миовски оваа сезона има 22 гола и четири асистенции на 41 меч во сите натпреварувања.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани