Миовски е прогласен за играч на сезоната на Абердин!

by
2 минути читање

Абердин ги прогласи најдобрите за оваа сезона, а главните отидоа на адреса на нашиот Бојан Миовски.

Покрај стандардната награда за играч на сезоната, тој беше прогласен за најдобар и со гласање на фудбалерите на Абердин, односно неговите соиграчи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани