Милан се подготвува за продажба на Леао, „росонерите“ ја одредиле цената на Португалецот

by
1 минути читање

Милан подолго време е во преговори со Рафаел Леао за продолжување на соработката но двете страни никако да си подадат рака. 

Според пишувањата на Газета дело Спорт, „росонерите“ не сакаат да им се повторат случаите на Франк Кеси, Џиџо Донарума и Хакан Чалханоглу, кои заминаа беспари, па се подготвуваат за продажба на Португалецот.

Весникот пишува дека Милан поставил цена од 100 милиони евра и летоска ќе се раздели со напаѓачот доколку не биде постигнат компромис за новиот договор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани