Милан и Ватфорд го договорија трансферот на Нианг

by
0 минути читање

Нианг во Ватфорд ќе игра на позајмица до крајот на сезоната со опција летото да биде целосно откупен за 16 милиони евра.

Сега останува Ватфорд да ги договори личните услови со Нианг, реализацијата на трансферот зависи од самиот фудбалер.

Претходно Милан и Џенова се договорија за позајмица на Нианг, но фудбалерот го одби трансферот.

Претходно се пишуваше и за интерес од Вест Хем, Ливерпул и Кристал Палас, но Ватфорд постигна договор со Милан.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани