Меси сепак нема да игра против Валенсија

by
0 минути читање

Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на Аргентинецот да игра против Валенсија.

Опоравувањето на Меси се одвива побавно отколку што се очекуваше, но веројатно ќе го пропушти само уште мечот со Валенсија.

За разлика од него, Луис Суарез ќе биде во составот.

Лео Меси се повреди на 5. август на тренинг и се уште нема одиграно натпревар оваа сезона. Во меѓувреме Барселона освои само четири од можни девет бода во првите три кола од Примера.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани