Меси одлучил и следната сезона да игра на највисоко ниво, тоа значи дека дел од опциите за трансфер се исклучуваат

by
1 минути читање

Шпанскиот новинар, Алфредо Мартинез тврди дека Меси ќе продолжи да игра на највисоко ниво.

А ако е така би имал само две реални опции, едната е да го продолжи договорот со ПСЖ, а втората е да се врати во Барселона. Може да одбере и друг клуб од Европа, но тоа е многу малку веројатно.

Отпаѓаат опциите за преселба во МЛС, враќање во Аргентина или евентуален трансфер за многу пари во Саудиска Арабија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани