Мешаница на врвот во Бундеслигата, дури три екипи имаат ист број на бодови

by
1 минути читање

По 21 одигран натпревари, на првите места се три екипи со идентичен број на бодови, 43. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд и Унион Берлин.

По вчерашниот пораз на Баерн Минхен кај Борусија Менхенгладбах, Унион Берлин денеска пропушти да се искачи на врвот откако одигра само 0-0 против Шалке.

Но резултатите на ривалите ги искористи Борусија Дортмунд која на свој терен со 4-1 ја совлада Херта и бодовно се израмни со Баерн и Берлин.

Во следното коло има дерби, Баерн Минхен го пречекува тимот на Унион Берлин.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани