Мбапе: Никогаш не сум го вперил прстот кон Нејмар!

by
1 минути читање

Мбапе претходно изјави дека фудбалерите на ПСЖ треба да бидат пофокусирани, да се хранат правилно и да спијат. Во меѓувреме Нејмар беше виден како јаде фаст фуд, па се медиумите шпекулираа дека зборовите на Мбапе се однесувале токму на Нејмар.

Но, Французинот го негира тоа, вели дека воопшто не мислел на Нејмар.

„Никогаш не сум го нападнал ниту сум го вперил прстот кон Нејмар кога реков дека ни треба да јадеме и да спиеме добро“, вели Нејмар.

„Се надевам дека повредата на Нејмар не е сериозна, се надевам дека тој брзо ќе се врати бидејќи ни е потребен“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани