Манчестер јунајтед со нова победа го завери пласманот во финалето на Лига Купот (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тимот на Ерик тен Хаг првиот меч го доби со 3-0, па денешниот дуел на Олд Трафорд беше само формалност. Нотингем форест не беше моќен да направи чудо.

Головите беа постигнати во финишот од мечот. Марсијал погоди во 73. минута, а три минути подоцна реализираше и Фред за победа од 2-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани