Манчестер јунајтед го моли да не избрзува со трансфер, но Челси е пред ангажман на Мало Густо

by
1 минути читање

19 годишниот Мало
Густо со своите добри настапи во Лион го привлече вниманието на многу клубови а
Челси реши овој месец да превземе конкретни чекори и достави понуда вредна
околу 20 милиони евра, која сепак веднаш беше одбиена.

Манчестер
јунајтед исто така го има Мало Густо во својот бележник, „ѓаволите“ стапиле во
контакт со играчот и го замолиле да не избрзува со трансфер.

Сепак, последните
информации велат дека десниот бек на ум има само преселба на „Стемфорд Бриџ“ и
се очекува да стане ново засилување на „сините“ во зделка вредна околу 30-40
милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани