Малку недостасувало Бајчетиќ наместо за Ливерпул, да игра за Манчестер јунајтед

by
1 минути читање

Тој стана клучен дел од составот на Јирген Клоп и вечерва се очекува да биде стартер на мечот против Реал Мадрид. Тоа ќе биде негов прв старт во Лигата на шампионите.

Таткото на Бајчетиќ, настапуваше за Селта, Стефан е таму роден, таму живеел и веројатно ќе ја одбере шпанската репрезентација, наместо српската.

Таткото на Бајчетиќ за шпанските медиуми откри дека имале контакт и со Манчестер јунајтед, а тоа било клучно за младиот фудбалер да потпише за Ливерпул.

„Скаути од Ливерпул го видоа и нѐ контактираа. Но Стефан сѐ уште беше дете, немаше ни 16 години. Не можеше да замине“, отркива Бајчетиќ постариот за Ел Мундо.

„Ливерпул ни рече дека тие не можат да го купат, и потоа се јавија од Манчестер јунајтед и ни рекоа дека тие можат. Ливерпул некако дозна за тоа и повторно ни се јави и потпишавме договор“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани