Македонските фудбалери ги почнаа подготовките во Анталија (ФОТО)

by
2 минути читање

Избраниците на Благоја Милевски го одработеа првиот тренинг во Анталија каде ќе го поминат мартовскиот репрезентативен циклус.

Во Анталија ќе одиграме и два пријателски натпревари, на 22. март со Молдавија и на 25. март со Црна Гора.

Сите репрезентативци се на број со исклучок на Столе Димитриевски и Бојан Димовски кои ќе пристигнат во текот на утрешниот ден.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани