Македонија Ѓорче Петров почна да се засилува за следната сезона (ФОТО)

by
0 минути читање

Ова е враќање на Пецов во Македонија Ѓорче Петров од Скопје, тој за „лавовите“ играше и во 2020 година.

Покрај Македонија Ѓорче Петров и Скопје, Христијан Пецов настапуваше и за Работнички.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани