Македонија Ѓорче Петров го продолжи договорот со голманот Стевковски

by
0 минути читање

Клубот од Ѓорче Петров потврди дека го продолжи договорот со Христијан Стевковски до јуни 2024 година.

„Задоволство ми е што го продолжувам договорот и што останувам дел од ‘лавовите’. Се надевам на уште успеси и убави моменти во Ѓорче“, изјави Стевковски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани