Македонец ќе суди грчко дерби: Ставрев ќе ја дели правдата на меч во Солун!

by
1 минути читање

Поради зголемување на регуларноста во грчкото фудбалско првенство, често натпреварите ги судат судии од странство. Овојпат Грчката фудбалска федерација реши да испрати покана до нашиот интернациоланен судија, Александар Ставрев.

Македонецот ќе го суди дербито од плејофот во најдобрата грчка лига меѓу Арис и Панатениакос.

На Ставрев ќе му помагаат Гоце Петрески и Дејан Костадионов.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани