Мајсторијата на Алвеш и реакцијата на неговиот пријател Нејмар (ВИДЕО)

by
2 минути читање

ПСЖ и Рен се
двете претенденти за куп-титулата во францускиот фудбалски шампионат, откако
синоќа ПСЖ славеше убедливо против Нант пред своја публика со 3-0, а ден
претходно Рен беше подобар на гостувањето кај Олимпик Марсеј со 2-3.

Дани Алвеш се врати
од повредата и синоќа на теренот влезе во 77. минута, за веќе во самата
завршница од пресметката со Нант да погоди по еден фантастичен лоб кој наиде на
неверување кај многумина.

class="twitter-tweet" data-lang="en">

#PSGFCN
pic.twitter.com/zjEcwoDCoI

Добро е познато
за тоа дека Нејмар и Алвеш се блиски пријатели, неизвесна е судбината на
ветеранот во Париз, за кого постоеа шпекулации дека добил нов договор од ПСЖ,
но, на една дополнителна година, а платата би му зависела од бројот на настапи,
нешто што наводно го налутило Нејмар, а еве ја неговата реакција по
мајсторијата на Алвеш…

class="twitter-tweet" data-lang="en">

.'s
reaction to that beautiful pic.twitter.com/ULdKz4yQvJ

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани