Лукаку му го посвети голот на поранешниот соиграч Атсу кој почина во земјотресот (ФОТО)

by
8 минути читање

Лукаку синоќа по долго време даде гол за Интер. Откако го постигна погодокот погледна во небото.

Потоа на својот инстаграм профил ја стави таа слика на стори и напиша: „Те сакам брат“.

Објави и уште една фотографија, таа беше од времето на Евертон кога на некој тренинг Лукаку го носел Атсу.

Лукаку објави и пост посветен на фудбалерот кој го загуби животот во земјотресот во Турција.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани