Ливерпул ја најде замената за Кутињо, Марез пристигнува на Енфилд

by
0 минути читање

Ливерпул не чека за да побара замена за Филипе Кутињо, тие ќе одвојат 48 милиони фунти за ангажман на ѕвездата на Лестер Ријад Марез.

Марез игра во фантастична форма оваа сезона за Лестер, има постигнато седум гола и направено десет асистенции.

Се очекува наскоро да потпише договор со Ливерпул до јуни 2022 година.

Според англиските медиуми, тој во текот на денешниот ден треба да пристигне во Ливерпул и да ги помине медицинските тестови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани