Лион се вклучува во трката по Барди

by
1 минути читање

Се очекува Леванте да го продаде Барди со цел да ја пополни финансиската дупка која ја има.

„90мин“ објави дека Барди се наоѓа на листата од осум фудбалери за кои е заинтересиран Лион.

Тие го опишуваат Барди како одличен техничар со неверојатни додавања кој би можел идеално да се вклопи во екипата.

Лион оваа сезона ќе ја заврши на осмото место во Лига 1 и нема да избори настап во Европа.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани