Лече ја шокираше Аталанта во Бергамо (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тимот на Гасперини доживеа неочекуван пораз во борбата за топ четири во Серија А откако на свој терен загуби од Лече.

Изненадувањето беше најавено уште во четвртата минута кога Кесеј постигна гол со шут од далечина за водство на Лече од 1-0.

Тој резултат беше актуелен до 74. минута кога Блин погоди со глава и го зголеми водството на Лече од 1-0.

Во 87. минута Хојлунд постигна гол по еден неверојатен кикс на голманот на Лече, донесе надеж дека може да се избегне пораз, но тоа не се случи. Гостите победија со 2-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани