Купер: Не сакавме да ризикуваме со Салах, ќе биде спремен за следниот меч

by
0 минути читање

Египет за малку не издржа да не прими гол од Уругвај, поради отсуството на Салах, тимот главно се бранеше, и тоа го правеше до 90. минута кога Хименез даде гол за победа на Јужноамериканците.

„Мо Салах е важен фудбалер за нас, но треба да имате и добар тим, и ние имаме добар тим. Салах ќе има важна улога во следните натпревари. Сакавме да избегнеме ризици на овој меч, но мислам дека ќе биде добар за следниот дуел“, изјави Хектор Купер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани