Крај на лошата серија, Жиру донесе прва победа за Милан по месец дена (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По четири порази
во низа и без победа повеќе од еден месец, малку радост за актуелниот шампион
на Италија.

Милан вечерва со
1-0 славеше против Торино, Оливие Жиру донесе три важни бода во трката за топ
четири пласман.

„Росонерите“
похрабро тргнаа во второто полувреме, Милинковиќ Савиќ со одлични интервенции
го одбрани обидите на Леао и Тео Ернандез, но голманот не можеше ништо да стори
кога Жиро во 62. минута прецизно со глава биеше за 1-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани