Конте остана без важен фудбалер до крајот на сезоната, ќе паузира повеќе од шест месеци!

by
1 минути читање

Бентакур на мечот со Лестер постигна гол за водство на Тотнем од 1-0, а потоа неговиот тим прими четири погодоци.

Сепак, тој се повреди во 65. минута и мораше да го напушти теренот.

Денешните детални прегледи покажаа скинати лигаменти. Тој ќе паузира од шест до осум месеци. За него оваа сезона дефинитивно е завршена, а нејасно е ни дали ќе може да ја почне следната.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани