Клуб од Премиерлигата тргнува по Иско

by
1 минути читање

Откако го раскина договорот со Севиља, Иско е слободен фудбалер. Тој требаше да се пресели во Унион Берлин, но трансферот му пропадна кога отиде во Германија.

Иско се уште нема клуб, тоа ќе се обиде да го искористи Евертон и да го ангажира 30-годишниот Шпанец.

Евертон во Иско гледа замена за Ентони Гордон кого го продадоа во Њукасл.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани