Кинезите го преземаат Милан на 3. март

by
0 минути читање

Кинезите веќе имаат дадено капар од 100 милиони евра, а помеѓу 20. и 27. треба да уплатат уште 320 милиони евра на компанијата Фајнинвест која е во сопственост на Силвио Берлускони.

Новите сопственици се обврзаа да вложат и дополнителни 100 милиони евра во инфраструктурата на клубот, и уште толкава сума за купување на играчи во летниот проден рок.

Целата работа можеше да биде завршена во декември, но се одложи поради одредени одлуки на кинеската влада.

Наредниот состанок по уплатата на средствата е закажан на 1. март, а до 3. треба се да биде комплетирано.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани