Кавани го „реши“ Чиле, познати четвртфиналните дуели на Копа Америка (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Уругвај со гол на Кавани во 82. минута дојде до победа од 1-0 против Чиле и на првото место ја заврши групната фаза.

Јапонија со гол на Накајима во 15. минута имаше водство над Еквадор кој 20 минути подоцна преку Мена Делгадо го изедначи резултатот на 1-1.

Во четвртфиналето се пласираа првите две од секоја група, и најдобрите две третопласирани (Перу и Парагвај).

Четвртфинале:

Бразил – Парагвај

Венецуела – Аргентина

Колумбија – Чиле

Уругвај – Перу

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани