Касемиро дури сега открива дека во Сао Паоло му го згрешиле името и го натерале така да остане

by
1 минути читање

Касемиро првпат откри дека една буква е грешката и дека неговото име на дресот треба да биде Касимиро, ама…

„Јас кога ја почнував кариерата во Сао Паоло, уште на почеток во клубот ми го згрешија името и на дресот стоеше Касемиро. А, јас сум Касимиро. Ама, таа грешка остана зашто во клубот им беше симпатично, па ме наговорија така да остане. И сѐ досега молчев, ама сега ја кажувам вистината“, рече дефанзивниот фудбалер за врска.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани