Капитенот на Челси по три дена е пуштен од болница

by
1 минути читање

Шпанецот ненамерно беше удрен во глава од фудбалер на Саутемптон, по што веднаш беше префрлен во болница каде му беше констатиран потрес на мозокот.

„Клупскиот медицински тим ја следи состојбата на Цезар, придржувајќи се за важните протоколи за потрес на мозокот, како би се осигурала неговата сигурност“, стои во соопштението.

Аспиликуета се појави на денешниот тренинг, но само како гледач. Наскоро треба да почне да работи на враќање на теренот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани