Каква акција на Србија, додавања со глава, асистенција со ножички и гол! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ако се суди по денешниот пријателски натпревар против Боливија, Србија е добро подготвена за Светското првенство во Русија.

Особено импресивен беше четвртиот гол кој го постигна Бранислав Ивановиќ. На погодокот му претходеа додавања со глава и асистенција со ножички. Погледнете ја оваа мајсторија:

Главен во победата беше Митровиќ кој постигна хет-трик, еден гол даде и Љајиќ. Погодокот за Боливија беше дело на Кампос.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани