Како Џерард го прослави голот на Вајналдум (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Крајниот резултат се чини дека повеќе е во полза на Челси кој ја задржа разликата на врвот, а Ливерпул пропушти со победа да се доближи до лидерот и да ја направи трката поинтересна. 

Но можат да бидат задоволни и во црвениот табор бидејќи нивниот тим губеше, а Челси преку Диего Коста не реализираше и пенал.

Легендарниот Стивен Џерард одамна не е на теренот во црвениот дрес, но неговата пасија за Ливерпул останува иста. Погледнете како се израдува на погодокот на Вајналдум:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани