Јувентус врза три победи и се качи на седмото место во Серија А (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Во 32. минута Кин по асистенција од Костиќ донесе водство на Јувентус од 1-0. Во 66. минута Ди Марија ги постави конечните 2-0 за Јувентус.

Со овие три бода Јувентус се качи на седмото место на табелата, но далеку е зад позициите кои водат во Европа. Има дури девет бода помалку од Аталанта која е шестта.

Денеска со идентични 2-0 победи и Лацио на гостувањето кај Салернитана. Имобиле ги постигна и двата гола.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани