Јувентус ќе го казни Кин за црвениот картон на мечот со Рома

by
1 минути читање

Кин во игра влезе во 89. минута и само 40 секунди потоа доби црвен картон откако буквално намерно го шутна Џанлука Манчини.

Алегри кога виде што направи неговиот играч, се чудеше, а последните информации велат дека Кин покрај суспензијата ќе добие и казна од Јувентус.

Новинарот од Торино, Ромео Агрести кој е специјализиран за вести од таборот на Јувентус, тврди дека клубот ќе го казни Кин за црвениот картон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани