Јошко Гвардиол кажа каде сака да игра

by
1 минути читање

21-годишниот Гвардиол имаше импресивен настап на Светското првенство во Катар. Тој долго се поврзуваше со Челси, но засега е во Лајпциг.

Сепак нема долго време да се задржи во германскиот клуб, наскоро се очекува да ја промени средината, а негова желба е да игра во Премиерлигата.

„Сакам да играм во Премиерлигата еден ден. Знам дека треба да направам неколку чекори претходно, но навистина сакам да играм таму“, вели Гвардиол за „Тајмс“.

„Но, како и да е, Лајпциг е навистина добар клуб и добро се чувствувам тука“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани