Јирген Клоп е тренер на годината според ФИФА

by
0 минути читање

Јирген Клоп ја освои Лигата на шампионите и во крај се бореше за титулата во Премиерлигата, па заслужено е прогласен за најдобар тренер.

„Никој не очекуваше дека ќе бидам тука толку брзо. Благодарност до сопствениците кои ми овозможија да имам таков одличен тим. За да си најдобар тренер, треба да имаш и најдобар тим“, изјави Клоп.

Тој за да дојде до наградата ги победи колегите од Премиерлигата, Пеп Гвардиола и Марусио Покетино.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани