Изјавата на Тен Хаг пред мечот со Ливерпул која му се удри од глава

by
1 минути читање

Манчестер јунајтед загуби со 7-0 на гостувањето кај Ливерпул, тоа беше најтешкиот пораз во историјата од големиот ривал. 

А што рече Ерик Тен Хаг пред овој натпревар.

„За мене нема разлика што играме на Енфилд. Теренот е со исти димензии секаде, има тројца судии, и четврти судија, топката е округла, има воздух во топката, па?“, изјави Тек Хаг пред мечот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани