Изгубениот шкотски навивач е најден, брат му се заблагодари за помошта

by
1 минути читање

Џејмс Меклахлан не си заминал од Скопје заедно со останатите навивачи на Глазгов Ренџерс, батеријата од телефонот му била потрошена, па од него немало ниту трага ниту гласа.

Неговиот брат Конор кој исто така бил во Скопје, на социјалните мрежи побара помош за да го најде изгубениот брат. Приказната беше споделувана и во Скопје и во Велика Британија, на крајот изгубениот навивач е најден.

„Џејмс штотуку беше контактиран и сега патува дома, благодарам за сета ваша помош“, напиша Конор Меклахлан на својот фејсбук профил.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани