Италија ваква нокаут рунда во ЛШ немала од 2006 година, сите три екипи победија!

by
1 минути читање

Последен пат три италијански екипи во нокаут фазата од Лигата на шампионите во иста рунда победиле во 2006 година.

Милан го совлада Тотнем со 1-0, Наполи со 2-0 беше подобар од Ајнтрахт во Франкфурт, а вечерва Интер со 1-0 триумфираше над Порто.

Лани три екипи од Италија стигнаа до четвртфиналето, и оваа година се на чекор до повторување и на тој успех.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани