Историско финале во Купот на Македонија: Тиквеш и Воска ќе се борат за трофејот

by
1 минути читање

Завршнцата во
Купот на Македонија ќе донесе нова историја, Тиквеш и Воска за прв пат
ќе играат во финале.

Тиквеш на пенали
беше подобар од Шкупи, откако и денешниот реванш заврши без погодоци.

Дарко Илиевски
беше несреќниот фудбалер во пенал рулетот, не реализираше од белата точка, по
што Тиквеш славеше со 5-3.

На вториот
натпревар, Македонија ЃП славеше со 2-1 против Воска, но тоа не беше доволно за
домаќините да го бранат трофејот.

Јахији ги донесе
гостите во предност од 0-1, Самир Фазли изедначи на 1-1 во 25. минута, за Крсте
Велковски од пенал да донесе 2-1 во 64. минута.

Македонија ЃП
потоа тргна и по птрет гол, но на крајот не успеа да стигне до посакуваната цел
и Воска се радуваше на финале.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани