Интер го победи Милан во едно од најлошите градски пресметки во последно време (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Пиоли се обиде да направи тактичко изненадување почнувајќи го мечот со формација 3-5-2, но очигледно и неговите фудбалери беа изненадени од оваа поставеност која никогаш претходно ја немаа играно. Милан беше очаен во првото полувреме.

Интер имаше неколку добри прилики, Лаутаро Мартинез искористи една во 34. минута и поведе со 1-0, што беше и конечен резултат.

Во второто полувреме Милан беше нешто поагресивен, а не притискаше ниту Интер, па и двете екипи изгледаа лошо, немаше некоја посебна фудбалска убавина.

Лукаку и Лаутаро постигнаа по еден гол во второто полувреме, но и двата беа поништени, првиот поради фаул, вториот поради офсајд.

Интер со оваа победа се зацврсти на втората позиција, а Милан е дури шестти. 

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани