Ибрахимовиќ: Се чувствувам како Јокиќ

by
1 минути читање

Ибрахимовиќ синоќа конечно се врати, ги одигра последните 15 минути од дербито со Аталанта. 

„Се чувствувам како Јокиќ во НБА. Ако се чувствувам исто како што се чувствувам сега ќе играм уште неколку години, не само следната година“, вели Ибрахимовиќ.

Ибра во моментов има договор со Милан до јуни со плата од околу еден милион евра годишно.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани