Хатајспор се повлече од турската Суперлига

by
1 минути читање

Хатајспор е од градот Антакја, еден од најразрушените во катастрофалниот земјотрес кој ја погоди југоисточна Турција, во близина на границата со Сирија, втора земја која сериозно настрада од природната катастрофа.

Бујукекси објави дека веќе го добиле писмото од Хатајспор, најавувајќи дека ако Газиантеп го стори тоа, Суперлигата ќе продолжи да се игра со 17 екипи.

„Денеска од Хатајспор ни пратија писмо. Нѐ информираа дека нема да ги играат мечевите до крајот на сезоната. Ако и Газиантеп сака да истапи, тогаш ќе видиме, но планираме да продолжиме со 17 екипи. Правата на овие два клуба остануваат нечепнати, зашто ги снајде тоа што ги снајде“, рече Бујукекси.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани