Хари Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Тотнем! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Хари Кејн во 15. минута му даде гол на Манчестер Сити за водство на Тотнем од 1-0. Овој погодок беше посебен, историски.

За него ова беше голот број 200 во Премиерлигата, а вкупно 267. во дресот на Тотнем во сите натпреварувања со што стана најдобриот стрелец во историјата на клубот надминувајќи го Џими Гривс кој имаше 266.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани